Navigácia

 • (týž)deň vedy a techniky

  Gymnázium Dobšiná Vás srdečne pozýva na sériu prednášok a prezentácií pedagógov a žiakov pod názvom (Týž)deň vedy a techniky, ktorá sa uskutoční dňa 8.11.2018 vo vynovených priestoroch budovy gymnázia.

  Témy pripravených prednášok:

   

  • Hudba z vinylu - ako a prečo?
  • Hudba z vinylu - tvary, farby, veľkosti
  • Hravá chémia
  • Da Vinciho kód
  • Programovanie hrou v Robolabe
  • Prírodné fenomény
  • Lov naprieč storočiami
  • Nácvik prvej pomoci

  Začíname o 9:00. Tešíme sa na Vás!

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScSuplovanie boli aktualizované
 • Beh ulicami obce Nižná Slaná

  Dňa 12.10.2018 sa konal II. ročník Behu ulicami obce Nižná Slaná pod záštitou starostu obce Nižná Slaná p. Ing. J. Vielohu s účasťou žiakov ZŠ s MŠ Mlynky - Biele Vody, ZŠ Dobšiná, Gymnázium Dobšiná, Detský domov Dobšiná, ZŠ Rejdová, ZŠ Gemerská Poloma a ZŠ s MŠ Nižná Slaná. Našu školu reprezentovala terciánka Kristína Turicová. Vo svojej kategórii získala 1. miesto. Srdečne blahoželáme :-)

 • Jesenná výstavka v kultúrnom dome

  Do galérie Jesenná výstavka v kultúrnom dome boli pridané fotografie.

 • Cezpoľný beh

  Dňa 25.9.2018 sa v Dobšinej konalo obvodné kolo v cezpoľnom behu. Naši športovci boli opäť úspešní. V kategórii žiačok ZŠ získala Kristína Turicová 2.miesto. Tím dievčat- Kristína Turicová a Janka Lachová získali tiež druhé miesto. Srdečne blahoželáme 😊Ďalej nás reprezentovali Viktória Gecelovská, Daniel Dovalovský, Boris Macko, Dávid Nagy a Lukáš Lacko. Ďakujeme za reprezentáciu školy a želáme veľa ďalších športových úspechov. Ďakujeme aj p.p.Monike Leškovej za úspešné vedenie našich športovcov.

  Do galérie Cezpoľný beh boli pridané fotografie.

 • Gymnázium Dobšiná vo svete Minecraftu

  Naše gymnázium má svoju podobu aj vo svete kde nie sú žiadne osy, teda vo svete Minecraftu. Autorom videa je náš bývalý žiak, dnes už pán Ing. Ján Bezek (video bolo vytvorené v roku 2011). Pravda, po kompletnej renovácii budovy je niektoré jej zákutia už tažko spoznať. 

 • Biela pastelka

  Naša škola sa aj tento rok zapojila do projektu pre nevidomých a zrakovo hendikepovaných Biela pastelka. Žiakov oktávy v ustálenom zložení Kristína Vlčeková a Dominik Mol ste mohli v piatok, 21.9. stretnúť aj v uliciach Dobšinej. 

  Do galérie Biela pastelka boli pridané fotografie.

 • Nádhera pod zemou i nad zemou

  Do galérie Nádhera pod zemou i nad zemou boli pridané fotografie.

 • ISIC oznamy

  Aktualizovali sme sekciu ISIC oznamy.

 • Perfektná vedecká show

  Do galérie Perfektná vedecká show boli pridané fotografie.

 • Nádhera pod zemou i nad zemou

  Žiaci 7.A triedy sa 20. septembra zúčastnia exkurzie "Nádhera pod zemou i nad zemou" organizovanou Gemerskou knižnicou Pavla Dobšinského v Rožňave, v rámci ktorej si prezrú Gombaseckú jaskyňu a gotické kostoly v Plešivci, Štítniku, Ochtinej, Koceľovciach, rovnako ako gotickú katedrálu a evanjelický kostol v Rožňave. 

 • Začiatok školského roka 2018/2019

  Hoci sme sa všetci snažili letákové akcie s titulom "škola volá" ignorovať čo najdlhšie, kalendár je neúprosný a začiatok sa nezadržateľne blíži. Školský rok spolu zahájime v pondelok, 3.9.2018 o 8:00. 

 • Naše žiačky ôsme na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale žiačok

  V dňoch 5. – 6. júna 2018 sa na štadióne Národného tréningového centra v Poprade uskutočnil 7. ročník  prestížneho „Školského pohára“ v malom futbale určeného pre žiakov a žiačky základných škôl a gymnázií s osemročným štúdiom. Na celoslovenské finále postúpili najlepšie dievčenské a chlapčenské družstvá, ktoré zvíťazili na krajských majstrovstvách. Za košický kraj to boli naše dievčatá z gymnázia v Dobšinej a chlapci z Michaloviec. Do turnaja sa cez okresné a krajské kolá zapojilo spolu 1577 tímov, z toho 1056  chlapčenských a 521 dievčenských, čo predstavuje spolu 15 770 účastníkov.

  Keďže v Poprade šlo o celoslovenské kolo s počtom asi 160 súťažiacich, konal sa turnaj 2 dni. Prvý deň sa hrali zápasy v skupinách, kde sme obsadili 4. miesto, čo nás posunulo do bojov o 5.- 8. miesto na druhý deň. Tu sme odohrali 2 dobré zápasy proti dievčatám z Bratislavy a Vrbového (2:1, resp. 3:1) a v celkovom súčte sme obsadili 8. miesto. Aj napriek tomu, že sa nám turnaj nevydaril podľa našich predstáv, môžeme vyjadriť maximálnu spokojnosť s celkovým výsledkom. Veď už postup na celoslovenské finále je obrovský úspech. Spomedzi všetkých družstiev dievčat sme boli so ZŠ Vrbové asi jediné, ktoré sú futbalovo „odchované“ len doma a v škole na hodinách telesnej výchovy a nefungujeme pod hlavičkou futbalového klubu. A aj tu sme hrali len s 3 striedajúcimi hráčkami, takže ich kondička opäť  dostala riadne zabrať. O to je náš úspech cennejší.

  Počas dvoch turnajových dní bol zabezpečený aj bohatý sprievodný program. Prebiehali súťaže o vecné ceny v presnosti streľby na bránku, v rýchlosti strely a v nohejbale. V stredu prebehla autogramiáda slovenského exreprezentanta vo futbale Mareka Saparu, ktorý bol zároveň aj ambasádorom celého projektu. So svojim exhibičným programom vystúpila freestylová skupina Hands Up Crew. V utorok večer sme mali zabezpečený voľný vstup do Aquacity s laserovou show, kde sa všetci účastníci  odreagovali v bazénoch a na toboganoch. Počas turnaja sme bývali v hoteli Satel, čo si dievčatá tiež poriadne užili. Celá akcia bola sponzorovaná spoločnosťou DEMI Šport plus, vďaka ktorej škola získala kompletnú sadu futbalových dresov, tašku a lopty a dievčatá dostali tričká, športové fľaše a rôzne reklamné predmety.

  A na záver už len skonštatujem: perfektná akcia a organizácia, perfektní ľudia, super program a zážitky. Ale hlavne opäť raz zvíťazil šport a deti, ktoré robia niečo navyše oproti svojim rovesníkom. Ako učiteľka telesnej výchovy som na tieto dievčatá veľmi hrdá. Veď okrem tejto súťaže sa nám v tomto školskom roku darilo aj v iných športoch. Ale o nich už v inom článku v septembri.

  Našim dievčatám sa chcem ešte raz poďakovať za vzornú reprezentáciu školy a mesta a ešte raz im blahoželám k celkovému účinkovaniu od okresného kola až po celoslovenské finále. Opäť sme raz potvrdili, že aj malá škola s menším počtom žiakov vie dosiahnuť výborný výsledok na najvyššej úrovni. Zúčastnené žiačky: Kristína Fedorová, Kristína Horká, Viktória Chrenková, Petra Terrajová, Viktória Tokarčíková, Tamara Tomášiková, Kristína Turicová, Michaela Kašparová.

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované
 • Záver školského roka

  Máme za sebou ďalší školský rok. O tom, aký bol úspešný svedčí aj mnoho ocenení udeľovaných na jeho konci za reprezentovanie školy na rôznych vedomostných a športových súťažiach. Všetkým oceneným gratulujeme a všetkým našim žiakom prajeme krásne prežitie letných prázdnin! :)

  Ocenení žiaci:

  Hlavná cena

  1. Kristína Turicová – II. A – šport, vedomostné súťaže 
  2. Viktória Chrenková – I. A – šport, umenie, vedomostné súťaže
  3. Petra Terrajová – I. A – šport, vedomostné súťaže
  4. Miroslav Herčka – II. A – šport, vedomostné súťaže, korešpondenčné semináre
  5. Jana Lachová – III. A – šport, vedomostné súťaže 

  Olympiády a SOČ – starší

  1. Marián Turic – VII. A 
  2. Sofia Herčková – VI. A 
  3. Marek Rybár – VII. A 
  4. Aleš Tompoš – VII. A 
  5. Dominik Mol – VII. A 

  Olympiády a SOČ – mladší

  1. Jana Novotná – III. A
  2. Miroslav Herčka – II. A 
  3. Petra Terrajová – I. A
  4. Lucia Liptáková – III. A
  5. Viktória Gecelovská – III. A
  6. Viktória Chrenková – I. A
  7. Sarah Šmelková – IV. A

  Umenie – mladší

  1. Miloš Macko Beluš – II. A
  2. Viktória Chrenková – I. A
  3. Viktória Graffová – II. A

  Šport – starší

  1. Marek Rybár – VII. A
  2. Aleš Tompoš – VII. A                  
  3. Dominik Mol – VII. A
  4. Miloslav Varga – VII. A

  Šport – mladší

  1. Kristína Horká – I. A 
  2. Kristína Turicová – II. A 
  3. Tamara Tomašíková – II. A 
  4. Viktória Chrenková – I. A

  Korešpondenčné/online súťaže – starší

  1. Martin Dovalovský – VI. A
  2. Peter Dovalovský – VI. A

  Korešpondenčné/online súťaže – mladší

  1. Miroslav Herčka – II. A 

  Práca na školskom časopise

  Anna Mihóková – VI. A 

  Sofia Herčková – VI. A

 • Školský výlet - Zádielská dolina

  Pred najobľúbenejším zvonením školského roka je dobrým zvykom v slovenských základných a stredných školách čas výletov, exkurzií a turistických vychádzok, s ktorými je spojené  spoznávanie  krás Slovenska.  Jedným z nezabudnuteľných zážitkov žiakov Gymnázia Dobšiná bol tohto roku aj výlet do Zádielskej tiesňavy.  Úžasný prírodný výtvor vznikol neúnavnou činnosťou vody, ktorá si milióny rokov hľadala cestu vápencovými vrstvami.  Na náučnom chodníku sme obdivovali skalné bralá, kolmé steny a skalné útesy Slovenského krasu. Slnečné počasie sa náhle zmenilo a poslednú časť trasy sme absolvovali v daždi. Krása Zádielskej doliny je očarujúca bez ohľadu na počasie, a fotky majú pre nás pridanú hodnotu zmoknutých vlasov a čvachtania v topánkach. Túto nádhernú prechádzku sme absolvovali vďaka finančnej podpore Mestských lesov Dobšiná s.r.o.. Ďakujeme im za sponzorský dar!

 • Školský výlet - Bachledova dolina

  Do galérie Školský výlet - Bachledova dolina boli pridané fotografie.

 • Súťaž družstiev prvej pomoci!

  Dňa 13.júna 2018 sa konala zdravotnícka súťaž DRUŽSTIEV PRVEJ POMOCI  organizovaná SČK v Rožňave. Našu školu reprezentovali 3 družstvá. Mladší študenti získavali cenné skúsenosti a zručnosti nevyhnutné pri záchrane života a zdravia. Preukázali nielen teoretické vedomosti ale aj perfektnú tímovú spoluprácu pri praktickom poskytovaní prvej pomoci.

  Družstvo stredoškolákov v zložení kapitán Marek Rybár a členovia Aleš Tompoš, Marian Turic, Dominik Mol a Sofia Herčková boli príjemným prekvapením celej súťaže. A nielen prekvapením, ale aj horúcim favoritom súťaže. Prvú pomoc poskytovali s rozvahou, poradili si s rôznymi situáciami, úrazmi a zraneniami. Iba malé zaváhanie spôsobilo, že im uniklo prvé miesto a skončili druhí. Pre nás sú aj tak víťazi. V tejto súťaži nejde o farbu kovu, tá je nepodstatná. Najdôležitejšie je, že sú pripravení neodkladne poskytnúť prvú pomoc. Veď o živote často krát rozhodujú sekundy a preto je dôležité poskytnúť pomoc rýchlo a správne, ešte pred príchodom záchrannej služby.

  Ďakujeme všetkým študentom za reprezentáciu školy a k dosiahnutým výsledkom srdečne blahoželáme.

  Ing. Renáta Turicová

 • Keď nás baví fyzika.... alebo magnetické pole v kvarte

strana: