• Chemická olympiáda

• Naši kvartáni Sarah Šmelková a Daniel Wágner preukázali na chemickej olympiáde nielen svoje teoretické vedomosti, schopnosť logicky myslieť ale aj praktické zručnosti. Ďakujeme za reprezentáciu školy a želáme veľa ďalších úspechov.

• Marec plný súťaží na Gymnáziu v Dobšinej

• Marec – mesiac knihy. Marec – príchod jari, prebúdzanie života, prvé snežienky.  Marec – Medzinárodný deň žien, Deň učiteľov. A u nás na gymnáziu, marec – mesiac súťaží. So súťažami sa totiž roztrhlo vrece…  Športové, umelecké, vedomostné…Veď posúďte:

Naši primáni a sekundáni vytvárali na hodinách výtvarnej výchovy veľkonočné dekorácie. Ich úsilie a tvorivosť priniesla ovocie a získali sme 3.miesto na veľkonočnej výstavke v Dobšinej. Naši športovci nás reprezentovali na viacerých súťažiach, v basketbale a vybíjanej dievčat na okresnom kole,  na veľkonočnom  florbalovom  turnaji  zmiešaných družstiev.

Úspešne nás reprezentovali aj naši kvartáni Sarah Šmelková a Daniel Wágner na okresnom kole chemickej olympiády. S matematickou pytagoriádou si hravo poradil Miroslav Herčka (3.miesto na okresnom kole).  A to že máme na škole skvelých matematikov dokazuje aj fakt, že matematického klokana riešila viac ako polovica študentov školy.

Náš septimán Marian Turic získal 5.miesto na krajskom kole biologickej olympiády. Úspešne nás reprezentoval aj na obvodnom kole stredoškolskej odbornej činnosti  (SOČ) v Michalovciach a postúpil na krajské kolo, ktoré sa uskutoční v apríli 2018. Úspešní boli aj naši recitátori Viktória Chrenková (1.miesto) a  Miloš Macko Beluš (3.miesto) na Hviezdoslavovom Kubíne. Viki bude naše gymnázium reprezentovať na  krajskom v Michaloviach.

Všetkým našim úspešným študentom blahoželáme. Ďakujeme im za úspešnú reprezentáciu a želáme veľa úspechov na ďalších súťažiach.  Poďakovanie patrí aj našim pedagógom, ktorí venujú svoj čas študentom, inšpirujú ich, usmerňujú, sú im oporou pri ceste za vytúženým cieľom.

• Ocenený žiak

• Dňa 20.3.2018 sa konalo v  Košiciach krajské kolo biologickej olympiády kategórie A. Náš septimán Marian Turic získal 5.miesto so svojou prácou o dentálnej hygiene. Majovi srdečne blahoželáme 😊

• GYMNÁZIUM DOBŠINÁ

pozýva

všetkých rodičov a žiakov ZŠ

na stretnutie v našej škole

21.3.2018 o 14:00

Program pre žiakov – od  14.00

• Interaktívna angličtina a nemčina
            • Tvorivé dielne
            • Florbalový turnaj
            • PC hry, tablety
            • Hravá chémia

Sprievodný program pre rodičov – môžete prísť už od 14.00

• Ukážka materiálno-priestorového vybavenia, rozhovory s pedagógmi a žiakmi
            • O 16.00 – spoločné stretnutie rodičov - informácie o možnostiach štúdia na  8-ročnom gymnáziu,  propagácia školy formou prezentácií

Tešíme sa na Vás!

• Žijeme športom

• 7.marca 2018 sa naše žiačky zúčastnili na okresnom kole v basketbale dievčat v Rožňave, kde obsadili 4. Miesto. Blahoželáme!!!

K. Fedorová, V. Gecelovská, K. Horká, V. Chrenková, J. Lachová, Z. Terrajová, T. Tomášiková, K. Turicová, V. Vilimová

• Valentínska kvapka krvi

• V pondelok 12. februára Slovenský Červený kríž odštartoval 23. ročník celoslovenskej kampane Valentínska kvapka krvi, počas ktorej vyzýval hlavne mladých ľudí, aby darovali krv a boli tak na Valentína o kvapku lepší.  Kampaň, ktorú organizuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR a hematologicko-transfúznymi oddeleniami nemocníc, trvala päť týždňov - od 12. februára do 16. marca 2018. Jej cieľom je podporenie bezpríspevkového darcovstva krvi a získanie nových darcov prevažne z radov mladých ľudí. Za uplynulých päť rokov sa do kampane zapojilo 130 645 dobrovoľných darcov, z toho bolo 23 420 prvodarcov.

V rámci tejto kampane sa na našej škole urobila prezentácia u žiakov vyšších ročníkov a všetci žiaci si mohli informácie prečítať aj na tematickej nástenke. Cieľom ale neboli len teoretické vedomosti z oblasti darcovstva krvi a legislatívy, ale najmä rozhodnutie sa ísť darovať krv. Pre našu oblasť to bolo hematologicko-transfúzne oddelenie NsP Sv. Barbory v Rožňave. Keďže sa do darcovstva môžu zapojiť len dospelé osoby, túto možnosť využili 2 žiaci našej školy, ktorí už dovŕšili vek 18 rokov – septimáni Alexandra MolčanováDominik Mol. V prípade Dominika šlo  o druhé darcovstvo a  Saša sa zaradila medzi prvodarcov. Dúfame, že sa o rok zapoja do kampane znovu, svojim činom ovplyvnia aj svojich spolužiakov a rozšíria rady ľudí, ktorí nezištne darujú krv a pomôžu iným.

• Mimoriadny úspech našich žiakov na súťaži v umeleckom prednese poézie a prózy Kellnerova Poloma.

Miloš Macko Beluš - 1. miesto

Viktória Graffová - 3. miesto

Obaja v prednese prózy v jednej vekovej kategórii.