• Naša škola pokračuje v úspešnom športovom ťažení....

• Okresné kolo v atletike žiakov a žiačok, Rožňava, 21.máj 2018

Súťaž jednotlivcov – stupne víťazov:

1. miesto: Janka Lachová – beh na 300m

1. miesto: Kristína Turicová – beh na 800m

Obe pretekárky postúpili na krajské kolo do Košíc dňa 12.6.2018.

3. miesto: Kristína Horká – beh na 60m

2. miesto: štafeta 4x60m dievčat – Kristína Fedorová, Viktória Tokarčíková, Kristína Horká, Janka Lachová

Súťaž družstiev:

2. miesto: dievčatá - Janka Lachová, Kristína Turicová, Kristína Horká,

Kristína Fedorová, Zdenka Terrajová, Tamara Tomášiková, Viktória Gecelovská

5. miesto: chlapci – Daniel Dovalovský, Miroslav Herčka, Lukáš Lacko, Boris Macko, Arnold Nagy, Marko Žori

• Malý futbal žiačok - krajské kolo

• 1. miesto na krajskom kole žiačok v malom futbale

18.mája 2018 sa konalo krajské kolo v malom futbale žiačok v Trebišove. Po vylosovaní sme hrali v skupine so ZŠ Sečovce a ZŠ Strážske. Po výsledkoch 3:1 a 4:0 sme postúpili z prvého miesta v skupine a stretli sme sa so silným súperom zo Spišskej Novej Vsi. Po dramatickom zápase a stave 2:2 prišli na rad pokutové kopy, ktoré rozhodli v náš prospech. Týmto zápasom sme sa dostali až do finále, ktoré sme vyhrali 2:0. Po týchto vynikajúcich výsledkoch sme postúpili na celoslovenské kolo, ktoré bude 5.- 6. júna 2018 v Národnom tréningovom centre SFZ v Poprade.

Dievčatám patrí veľké poďakovanie za vzornú reprezentáciu školy, ich bojovnosť a húževnatosť počas celého turnaja. Oba turnaje vynikajúco zvládli aj po kondičnej stránke, pretože sme hrali len so 7 hráčkami, t.j. mali sme len 2 striedajúce. Keďže bol hrací čas 2x10 minút a odohrali spolu 4 zápasy, t.j. spolu 80 minút, ich „kondička dostala naozaj riadne zabrať“. Ostatné družstvá hrali celý turnaj s 10 hráčkami. Dievčatá k hre pristupovali veľmi zodpovedne, hrali takticky ale hlavne srdiečkami. Ich hru pochválili aj ostatní tréneri a organizátor a označili ich za prekvapenie turnaja. Za zmienku ešte stojí údaj - 11 strelených a len 3 inkasované góly.

Zúčastnené žiačky: Kristína Fedorová, Kristína Horká, Viktória Chrenková, Petra Terrajová, Viktória Toakrčíková, Tamara Tomášiková, Kristína Turicová.

• Malý futbal žiakov

• 4.mája 2018 sa zúčastnili chlapci z prímy a sekundy pod vedením pána učiteľa Stanislava Prokopa na okresnom kole v malom futbale žiakov. Napriek tomu, že získali len umiestnenie v skupine, patrí im poďakovanie a pochvala za vzornú reprezentáciu školy. Zúčastnení žiaci:

Nikolas Grančák, Matúš Marciš, Manuel Kordovan, Jakub Sklenár, Boris Macko, Michal Seman, Peter Dunajský.

• Poďakovanie

• Ďakujem Robovi Šimkovi a kapele MASSRIOT za pozdrav z pódia a pozornosť, ktorú venoval on a celá kapela našim žiakom na tohtoročných Dňoch mesta Dobšiná!

• Architektonické a prírodné detaily - výtvarná súťaž

• Dňa 17.5.2018 sa v Dobšinej konala výtvarná súťaž žiakov materských škôl, základných škôl a príslušných ročníkov osemročných gymnázií. Našu školu reprezentovali sekundáni Viktória Graffová, Kristína Turicová a Miloš Macko Beluš. Ocenené práce: Viktória Graffová a Kristína Turicová. Srdečne blahoželáme :-)

• Táto súťaž ukázala, že gymnazisti sa zúčastňujú aj na športových súťažiach organizovaných mestom a umiestňujú na stupňoch víťazov:

1. miesto: Kristína Horká

1. miesto: Janka Lachová

2. miesto: Kristína Turicová

3. miesto: Viktória Tokarčíková

Spolu bežalo v jednotlivých kategóriách za našu školu 16 žiakov.

Každoročne sa na Behu podieľame aj organizačne – ako pomocníci v cieli to boli aj tento rok žiaci septimy – Radka Farkašová, Lukáš Haviarik a Marian Turic. Z rovnakej triedy nás v rámci záchranárov zo Slovenského červeného kríža v Rožňave zastupovali Marek Rybár a Aleš Tompoš, ktorí museli zasahovať v menších prípadoch po vyčerpaní z behu. Ale tak by to asi malo byť – vydať zo seba na trati všetko

• KPR - kardiopulmonálna resustitácia

• V Európe približne 700.000 osôb ročne zomrie na zlyhanie srdcovocievnej činnosti. Len jeden človek z 20 zasiahne v situácii, ak niekomu náhle zlyhá srdcovocievna činnosť mimo nemocničného prostredia. Naši žiaci sexty a septimy si vyskúšali, ako v podobnej situácii postupovať.

• Tvorivé hodiny fyziky

• Veru aj takto môže vyzerať projekt na hodinu fyziky! Na fotografii Marian Turic zo septimy so svojim vlastnoručne zhotoveným strojom času :)

• Futbal žiačok

• 11. mája 2018 sa zúčastnili dievčatá z prímy a sekundy pod vedením pani učiteľky Moniky Leškovej na okresnom kole v malom futbale žiačok. Na turnaji sa z rožňavského okresu zúčastnili ešte ZŠ Zlatá Rožňava, ZŠ Pionierov Rožňava, ZŠ Juh Rožňava, ZŠ Slavošovce a ZŠ Štítnik. Po všetkých vyhratých zápasoch a jednej remíze sme zaslúžene postúpili na majstrovstvá kraja, ktoré sa konali 18.mája 2018 v Trebišove.

Zúčastnené žiačky: Kristína Horká, Viktória Chrenková, Michaela Kašparová, Petra Terrajová, Viktória Tokarčíková, Tamara Tomášiková, Kristína Turicová.

Do galérie Futbal žiačok boli pridané fotografie.

• Návšteva hasičskej zbrojnice

• Vo štvrtok, 10.5. sme sa išli pozrieť na hasičskú stanicu v Dobšinej. Keď sme tam dorazili, hasiči sa nám predstavili a poukazovali nám čo všetko sa nachádza na stanici. Vysvetľovali nám, na čo to všetko slúži. Bolo tam veľa miestností a v každej bolo niečo iné. Dokonca sme zistili, že ak sa niečo stane, tak musia všetko stihnúť do 1 minúty. Zošmyknú sa po vysokej hasičskej tyči. Ukázali nám aj hasičské autá, oblečenie a náradie. Na tejto exkurzii s nami boli pani profesorka Lešková a náš triedny pán profesor Lux. Nakoniec sme sa s hasičmi rozlúčili a išli domov.

Andrea Kašparová, žiačka prímy

Do galérie Návšteva hasičskej zbrojnice boli pridané fotografie.