• Okresné kolo v atletike

• Naše dievčatá obsadili v družstvách 2.miesto :-).V jednotlivcoch:Kika Horká 2.m.v skoku do diaľky,3.m. beh 60m,2.m. v štafete.Kika Turicova 3.m.v skoku do diaľky a v behu na 800m.Janka Lachová 2.m v behu na 300m,2.m v štafete.Tamarka Tomášiková 2.m v skoku do výšky,2.m.v štafete.Viky Tokarčíková 2.m v štafete.K úspechu družstva prispeli aj Kika Fedorová a Viky Gecelovská.STE SUPER.

• Naše gymnazistky opäť prvé v malom futbale

• Dňa 03. mája 2019 sa v Rožňave na futbalovom ihrisku uskutočnila okresná súťaž v malom futbale mladších žiačok. Na turnaji sa zúčastnilo 6 základných škôl z rožňavského okresu /Gymnázium Dobšiná, ZŠ Plešivec, ZŠ Slavošovce, ZŠ Zlatá, ZŠ ak. J. Hronca a ZŠ Pionierovv Rožňave/.

Po minuloročnom obrovskom úspechu, kedy naše dievčatá postúpili až do celoslovenského finále, sme s určitými ambíciami nastúpili aj tento rok. No a opäť úspešne a opäť víťazne. Dievčatá sa za rok práce na hodinách telesnej výchovy a na športových krúžkoch zlepšili po kondičnej aj hernej stránke, čo sa odzrkadlilo aj v konečnom skóre – 9 strelených a 0 inkasovaných gólov.

Za zmienku stojí aj fakt, že sme turnaj odohrali len so 6 hráčkami, nakoľko sa súťaže mohli zúčastniť len žiačky narodené v r. 2006 a mladšie. O to cennejšie je ich víťazstvo a o to viac im blahoželáme. Držíme prsty na krajskom kole 16.mája v Spišskej Novej Vsi. Našu školu reprezentovali: Kristína Horká, Viktória Chrenková, Petra Terrajová, Viktória Tokarčíková. Michaela Kašparová a Kristína Ferková.

• Návšteva divadla v SNV

• ...alebo o dvanástich mesiačikoch

14. mája sa naša škola zúčastnila dvoch divadelných predstavení v Spišskej Novej Vsi. Žiaci sekundy a tercie si pozreli rozprávku Kráska a netvor, zatiaľ čo žiaci kvarty, septimy a oktávy dramatický príbeh Sneh nad limbou. Cesta na tieto divadelné predstavenia bola rovnako zaujímavá a cítili sme sa akoby sme zažívali rozprávku O dvanástich mesiačikoch. Len škoda, že sme vystihli pasáž, keď sa všetci mesiačikovia striedajú :)

• Darček od bývalého študenta