• Girl's day 2018

• 26. apríla sa žiačky sexty a septimy zúčastnili medzinárodnej akcie Girl's day konanej na Technickej univerztite v Košiciach pod záštitou projektu Aj Ty v IT. Foto z akcie galérii.

• Workshop KR ZŠR v Rožňave

• Žiacka školská rada pri Gymnáziu v Dobšinej sa aktívne zúčastňuje aj činnosti KR ŽŠR Košice. Je to rada, v ktorej zasadajú dvaja žiaci z jednotlivých okresov a navzájom tlmočia problémy, ktoré trápia žiakov zo škôl ich okresu. Následne o tom diskutujú a snažia sa nájsť riešenie. Za náš okres zastupujú : Jessica Stoklasová a Zoltán Huszka. Dna 6.4.2018 usporiadala KR ZŠR workshop v Rožňave, na ktorom sme na prvej časti stretnutia rozprávali o sebe, spoznávali sa, robili rôzne aktivity a v druhej sa konala diskusia a následne sme rozoberali aké problémy riešia žiaci na svojich radách v ich škole a ako by mala fungovať ideálna školská rada. Žiaci Gymnázia Dobšiná si uvedomujú dôležitosť študentských organizácií a radi spolupracujú s podobne zanietenými ľuďmi, ktorí sú milí a vedia vytvoriť príjemnú pracovnú atmosféru. Získané poznatky z workshopu v Rožňave predložia svojim kolegom ŽŠR na gymnáziu a zahrnú ich do programu aktivít v budúcom školskom roku.