• Ocenenia

• Z príležitosti Dňa učiteľov boli z našej školy ocenení títo učitelia:

RNDr. Viera Hroncová (ocenená KSK)

Mgr. Ľuboš Lipták (ocenený v rámci mesta Dobšiná)

Viac tu: Vierka1.pdf

• SOČ

• Každoročne sa žiaci z našej školy zúčastňujú na stredoškolskej odbornej činnosti. Tento rok to nebolo inak. Po školskom kole traja naši najlepší žiaci Lenka, Janka a Dominik postúpili na regionálne kolo do Spišskej Novej Vsi. Práce súťažili v  rôznych odboroch.

Do krajského kola postúpili 2 žiaci - Dominik a Janka. 12.4. nás budú reprezentovať v Košiciach. Prajeme im veľa šťastia a držíme im palce :-)

V odbore chémia a potravinárstvo naša žiačka, Lenka Danielisová, rozoberala výhody a riziká vegetariánstva. Popísala látky a ich zdroje v potravinách, ktoré sú pre organizmus nevyhnutné, spracovala anketu na našej škole. Uskutočnila chemické pokusy na dôkaz aminokyselín v rastlinných a živočíšnych produktoch.
            Dominik Hlaváč Ďurán nás reprezentoval v odbore geografia. Venoval sa ochrane prírody v národnom parku Muránska planina. Pracoval v teréne, vypracoval plagát, upozorňoval na znečistenie a navrhoval jeho riešenia. Posledná práca z našej školy bola zameraná na históriu.
            Študentka Jana Štrignerová sa venovala histórii včelárstva a spisovateľovi J. Glosyusovi. Rozobrala jeho dielo týkajúce sa včelárstva v 18. storočí a porovnala ho s terajšími praktikami a poznatkami.

• Portrét J.A.Komenského

• Naša žiačka septimy Eva Šmijáková na Deň učiteľov nakreslila portrét Jána Amosa Komenského, ktorý sa vynímal na oslave Dňa učiteľov, v kultúrnom dome. Prinášame Vám pár detailov ako sa tento portrét vyrábal. Foto nájdete vo fotoalbume.

• Olympiáda ľudských práv

• Dňa 7.2.2013 sa v Košiciach uskutočnilo krajské kolo Olympiády ľudských práv. Naša žiačka VI.A triedy Janka Štrignerová sa stala úspešnou riešiteľkou a získala certifikát.

• Lyžiarsky výcvik

• Lyžiarsky výcvik žiakov I.A a II.A triedy sa uskutoční od 11.2.2013 (pondelok) a bude prebiehať podľa informácií, ktoré boli uvedené v informovanom súhlase. Zraz účastníkov je v pondelok o 7:45 hod. v budove školy.

• Aktuálny oznam o štrajku zamestnancov Gymnázia

• Na základe oznámenia Ústredného štrajkového výboru OZ PŠaV na Slovensku o prerušení štrajku, riaditeľstvo školy oznamuje, že od štvrtka 29. 11. 2012 bude riadne vyučovanie podľa platného rozvrhu.

• Krajské kolo Aerobicu - Košice 6.11.2012

• Sedem dievčat z našej školy sa dnes zúčastnilo Krajského kola v Aerobicu žiačok a žiakov jednotlivcov SŠ. Blahoželáme Viki Vesterovej z III.B triedy, ktorá postupuje na celoslovenské finále do Bratislavy.

• DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

• Pozývame širokú verejnosť na Deň otvorených dverí na Gymnáziu Dobšiná dňa 6. novembra 2012 (utorok) od 8:00 hod.

• čakajú na Vás vyučovacie hodiny z rôznych predmetov, aktivity s využitím interaktívnej tabule a výpočtovej techniky
            • uskutočníme pre Vás prehliadku priestorov školy
            • získate informačné materiály o škole a štúdiu a o Školskom vzdelávacom programe
            • porozpráveme Vám o kritériách pre prijímacie konanie, o umiestnení absolventov školy

Veríme, že sa v našej škole budete cítiť veľmi dobre, prežijete spolu s nami príjemný deň v priateľskej atmosfére a zároveň získate cenné informácie. Tešíme sa na Vás.

• Aerobic - obvodné kolo

• Dňa 30.10.2012 sa uskutočnili na Gymnáziu Dobšiná obvodné kolo Aerobicu žiakov a žiačok SŠ okresu Rožňava.

1.miesto Viktória Vesterová III.B
            2.miesto Gabriela Černajová III.B
            3.miesto Martina Valentková II.B
            Naj imidž Janka Vielohová VII.A

Víťazkám blahoželáme a držíme palce v Košiciach na krajskom kole 6.11.2012.
            Foto z vydarenej športovej akcie si pozrite vo fotoalbume.

• GYDKO 2012

• Dňa 4.5.2012 sa uskutočnilo druhé kolo súťaže GYDKO pre žiakov 9.ročníka ZŠ. Súťažné úlohy 2. kola si môžete pozrieť v hornej ponuke "Gydko". Celkové vyhodnotenie nájdete v Celkove_vyhodnotenie.pdf

• POZVÁNKA

• Oznamujeme rodičom žiakov ZŠ, že dňa 3.4.2012 (utorok) o 15:30 hod. sa v budove gymnázia uskutoční stretnutie rodičov a vedenia školy, kde bude podaná informácia o možnostiach a podmienkach štúdia v školskom roku 2012/2013.
            Na toto stretnutie Vás srdečne pozývame (pozri pozvanka).