• Biela pastelka 2017

• V piatok 22.9. sa naša škola zapojila do verejnej zbierky Biela pastelka na pomoc nevidiacim a slabozrakým. Náš dvojčlenný tím v zložení Kristína Vlčeková a Dominik Mol ste mohli stretnúť v uliciach nášho mesta.

Ďakujeme všetkým, ktorí zbierku podporili. Foto v galérii.

• 3. októbra sa konalo okresné kolo v cezpoľnom behu v Dobšinej s účasťou aj našich žiakov. Vynikajúco si počínali hlavne naše dievčatá. K postupu družstva na krajské kolo chýbal len malý krôčik, nakoniec skončili na peknom 2.mieste. Medzi jednotlivcami naša primánka Kristína Horká obsadila 3.miesto v kategórii žiačok ZŠ. Srdečne blahoželáme! Foto v galérii.

• Deň lesov Mesta Dobšiná

• Do galérie Deň lesov Mesta Dobšiná sme pridali fotografie našich šikovných študentov, ktorí sa aktívne podieľali na programe, či už svojimi vystúpeniami na pódiu alebo pôsobili napríklad ako figuranti pri ukážke práce záchranných zložiek zlaňovaním z balkóna Domu kultúry.

• Lukáš opäť boduje! Aktualizované

• Nie len Peťovi Saganovi sa darí! Náš študent, Lukáš Haviarik zo septimy sa na Dobšinskej desiatke umiestnil ako 1. vo svojej kategórii, 8. v celkovom poradí a je majster okresu. Gratulujeme Lukáš!

Lukáša sa pár otázok opýtal aj denník Korzár. Rozhovor si môžte prečítať tu!

• Deň polície, bezpečnostných a záchranných zložiek

• 19. septembra sme sa s našimi žiakmi prvého až štvrtého ročníka osemročného štúdia zúčastnili Dňa polície v Rožňave.

Autobusom sme sa odviezli do Rožňavy, kde už začínali ukážky psovodov. Psovodi nám predviedli zadržanie páchateľa so zbraňou. Po nich nám bolo predvedené bojové umenie, ktoré používajú kukláči. Následne sa kukláči zlaňovali z kostolnej veže. Policajti na koňoch nám predviedli skok cez zapálenú tyč, prechod cez bariéru a ukázali nám, ako sú tieto kone dobre trénované, pretože sa nezľakli ani keď im pod nohy hádzali petardy a tenisové loptičky. Totiž tieto kone sú trénované proti nepovoleným protestom. Bolo to dosť adrenalínové aj pre nás nie len pre nich. Celá táto akcia bola veľmi zaujímavá a inšpirujúca. Aj týmto sa chceme poďakovať našim učiteľom, že nám umožnili zažiť takúto akciu. Fotografie z akcie v galérii.

Janka Lachová a Vratko Varga

Tercia

• Ako sa zo septimána dobšinského gymnázia stal ambasádor STU

• Dňa 8.9.2017 som získal z rúk rektora STU prof. Ing. Roberta Redhammera, PhD čestný titul ambasádor STU.  Týmto titulom je označovaná osoba poverená zastupovaním, v tomto prípade nie panovníka, či krajiny, ale vzdelávacej inštitúcie, teda  STU.

Ja ako študent Gymnázia Dobšiná, spolu s ďalšími 35 študentmi z celého Slovenska, som mal možnosť navštíviť a niečo viac zistiť o Slovenskej technickej univerzite a jej fakultách. V rámci jedinečného projektu „Letná univerzita pre stredoškolákov 2017“ si pre nás študenti, pedagogickí aj vedeckí pracovníci pripravili zaujímavé a plne nabité 3 dni s vysokoškolskou atmosférou. Na každej fakulte sme absolvovali nielen prednášky ale  fantastické pokusy vo výskumných laboratóriách. Po slávnostnom ukončení môžem určite povedať, že STU je naozaj na špičkovej úrovni ako kvalitou vedomostí tak aj následného uplatnenia v praxi. Som veľmi rád za túto skúsenosť a úlohu ambasádora si budem plniť u nás na gymnáziu medzi mojimi spolužiakmi.

Marian Turic, VII.A Gymnázium Dobšiná

• Začiatok školského roka

• Milí žiaci!

V pondelok, 4. septembra o 8:00 Vás zase radi všetkých uvidíme na pôde našej školy, aby sme spolu začali nový školský rok a privítali našich nových primánov

• Cena riaditeľa školy

• Cena riaditeľky školy

Na našom gymnáziu pravidelne odmeňujeme najlepších žiakov. Počas celého roka sa žiaci zapájajú do rôznych súťaží, olympiád, korešpondenčných seminárov, online súťaží na okresných, krajských aj celoslovenských úrovniach. Za vzornú reprezentáciu školy boli aj tento rok ocenení títo žiaci:

Hlavná cena

Anna Mihóková – V. A

Sofia Herčková – V. A

• Ocenený žiak

• V sobotu, 11.6. sa náš žiak, Lukáš Haviarik z VI.A zúčastnil na terénnom prekážkovom behu Tvrďák Race, ktorý sa konal na Králikoch pri Banskej Bystrici. Bol to pretek s traťou dlhou 12 km a na trati čelil viac ako 15 prekážkam. Jeho umiestnenie nás veľmi potešilo, pretože z 800 pretekárov obsadil celkové desiate miesto a vo svojej vekovej kategórii skončil prvý! S tímom Extreme Obstacle Runners v tímovej súťaži obsadili prvé miesto.

Gratulujeme Lukáš!

• Naši žiaci na súťaži družstiev mladých záchranárov

• Dňa 08.06.2017 sa dve družstvá našich žiakov zúčastnili súťaže mladých záchranárov, ktorú organizoval Slovenský Červený kríž v Rožňave. Pripravovali sme sa teoreticky aj prakticky, zvládli sme kardio-pulmonálnu resuscitáciu, tepnové krvácanie, poleptanie oka, či otvorenú zlomeninu stehennej kosti. Na súťaži sme boli nováčikovia a zbierali sme hlavne skúsenosti. Okrem diplomov a tričiek našou najväčšou výhrou boli naše vedomosti a zručnosti pri poskytovaní prvej pomoci. Veď o živote človeka často rozhodujú sekundy a preto musíme vedieť pomôcť ešte do príchodu profesionálov, a to rýchlo a správane. Foto v albume.

• Exkurzia Notes

• Počas maturitných skúšok našich starších spolužiakov nám naši učitelia vymysleli zaujímavý program. Prváci a šiestaci sa v Betliari oboznámili s výrobou zošitov v Notese. Fotografie z exkurzie v galérii.